WYDARZENIA 2017/2018

ROK  SZKOLNY  2017/2018


GRUPA   V  STARSZAKI – KONKURSY  PLAY  DOH

Grupa „Starszaki” bierze udział w konkursach:
„My Little Pony – Modne Syreny”.

Jeżeli macie Państwo życzenie oddać  głos na prace,
która została wysłana na konkurs  to podajemy link:

(1 strona, 3 praca – Przedszkole Miejskie nr 6 – Mińsk Mazowiecki)


oraz

„Przyjęcie urodzinowe – Play – Doh”

Jeżeli macie Państwo życzenie oddać  głos na prace,
która została wysłana na konkurs  to podajemy link:
 (praca jest pod numerem 171
– Przedszkole Miejskie nr 6 – Mińsk Mazowiecki)
Na prace „Przyjęcie urodzinowe” można głosować po 30 kwietnia.
zdjęcia z tworzenia prac konkursowych
w albumie

 

„TĘCZOWE  NUTKI” – FESTIWAL  PIOSENKI  PRZEDSZKOLNEJ

20 kwietnia Blanka Muzyka i Gabrysia Kuśpiet reprezentowały nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Tęczowe Nutki” organizowanym przez Miejski Dom Kultury w  Mińsku Mazowieckim już po raz 41. 

Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Mamo w szlafroku…”. Bardzo dziękujemy p. Bogusławie Proczka i p. Joannie Zalewskiej za przygotowanie tego wspaniałego duetu.

Beata Antczak – Kołodzik

fot. z archiwum MDK Mińsk Mazowiecki


WKRĘCENI  NA  NIEBIESKO  DLA  AUTYZMU
II  rajd  rowerowy

W niedzielne przedpołudnie 8 kwietnia odbył się II rajd rowerowy „Wkręceni na niebiesko dla autyzmu”. Również podczas tej mińskiej imprezy, w której uczestnikami byli mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, nie zabrakło przedstawicieli naszego przedszkola.

W niebieskich koszulkach uczestnicy przejechali na rowerach ulicami miasta obchodząc Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu zwracając uwagę na trudności, z jakimi mierzą się każdego dnia osoby dotknięte zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej w KĄCIKU DLA RODZICÓW


„Powitanie Wiosny”
zielone biegi z elementami przełajów

Dnia 25.03.2018 r . odbyły się biegi przełajowe „Powitanie Wiosny” przy ul. Sportowej 1 w Mińsku Mazowieckim. Kolorem przewodnim zawodów był kolor zielony, który rozświetlił wiosenna aurę.
W  wiosennym biegu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 na dystansie 600 m.
Nie mniejszy hart ducha dopisywał  również rodzicom i nauczycielom, którzy licznie ustawiali się na linii startu  pokonując dystans 5 km.

Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik otrzymał zasłużony medal.

Dobra zabawa oraz znakomity humor dopisywał jeszcze długo po zakończeniu zawodów.
Gratulujemy i Dziękujemy za udział w Biegu !!!

UCZESTNICY BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
„POWITANIE WIOSNY”

grupa III „Pszczoły”:
Kacper Kazimierski
Filip Połujan
Ala Szostek

grupa IV „Motyle”:
Ania Sitarska
Iga Szymczyk

grupa V „Starszaki”
Marysia Rokicka

grupa VI „Zuchy”:
Gabrysia Kuśpiet
Zuzia Mallach
Filip Trajer
Jaś Witos
Tomek Wiśniewski

GRATULUJEMY !!!

Katarzyna Janiec


ZMAGANIA  O  PAŁACOWĄ  MASKĘ

21 marca 2018 roku na deskach Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola – gr. V „Starszaki” wzięły udział w przeglądzie teatrów dziecięcych zmagania  o „Pałacową Maskę”. Tym razem przygotowaliśmy spektakl „Czerwony Kapturek”, który był jak to określiła pani Patrycja Szczepanowska członek jury „klasyczną bajką w nietypowym wydaniu z elementami muzyki dla dorosłych”.

Wynik przeglądu okazał się ogromnym naszym sukcesem, ponieważ komisja artystyczna w składzie Patrycja Szczepanowska, Sebastian Cybulski i Jakub Wons  przyznali I miejsce i Złotą Pałacową Maskę dla Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Mazowieckim za spektakl „Czerwony Kapturek”.

Praca i wysiłek nauczycieli grupy i naszych podopiecznych został doceniony i uhonorowany I miejscem, a radość naszych dzieci z zabawy bajką jest dla nas najlepszą nagrodą.

Katarzyna Janiec
Teresa Wielmowiec

więcej  zdjęć  w albumie


„Podróż przez świat muzyki klasycznej”

Dania  15.03.2018 r. odbyły się warsztaty muzyczne w Klubie Żandarmerii  Wojskowej zorganizowane dla gr. V
i VI pt. „Podróż przez świat muzyki klasycznej”. Warsztaty wzbogacone były o prezentacje multimedialną zawierającą dużo ciekawostek związanych z poszczególnymi epokami. Dzieci „odbyły podróż” przez wszystkie epoki kształtowania się muzyki klasycznej, miały również możliwość wysłuchania wiodących utworów charakterystycznych dla danego okresu. Warsztaty zakończyły się wspólną zabawą przy współczesnych utworach, zabawie towarzyszył dobry humor.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i współpracę.

Katarzyna Janiec


RYBKA GŁĘBINEK
w Przedszkolu Miejskim nr 6

7 marca 2018 r. w ramach projektu „RODZIC Z PASJĄ” mama Karolka z grupy III „Pszczoły”  zorganizowała dla dzieci spotkanie z nietypowym gościem. Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim przeprowadzili  zajęcia edukacyjne
z zakresu ochrony środowiska i ekologii wodnej dedykowane dla  przedszkolaków.

Dzieci  słuchały opowiadania, kolorowały rysunki, wzięły udział w zabawach związanych
z wodą, odpowiadały na pytania i zagadki. Zapoznały się również ze specjalnym gościem – rybką Głębinkiem – oficjalną maskotką mińskich wodociągów, która przygotowała dla przedszkolaków upominki.

Obecność w naszym przedszkolu nietypowego gościa zainteresowała również dzieci z innych grup, które zaprosiły Głębinka, aby „przypłynął” także do nich, a pracownicy PWiK obiecali odwiedzić pozostałe grupy.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę pracownikom PWiK oraz mamie Karolka
p. Małgorzacie Piątkowskiej – Piłat za zorganizowanie spotkania.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej zdjęć w albumie


„Pszczoły” dla  BABCI  I  DZIADKA

Witamy naszych gości, 
jak umiemy najpiękniej – ukłonem.
W swoim kalendarzu ten dzień
zaznaczyliśmy kolorem czerwonym.
Ale mielibyśmy wielka chęć, żeby takich dni w roku było aż 365!

22 lutego 2018 r. dzieci z grupy III „Pszczoły” wystąpiły dla swoich Dziadków. Śpiewem, tańcem oraz grą na instrumentach złożyły życzenia.  Przygotowały słodki poczęstunek w sali, gdzie na Dziadków czekały upominki oraz „FOTOBUDKA PSZCZÓŁ”, w której Babcia i Dziadek mogli zrobić sobie zdjęcie ze swoimi pociechami. Przygotowana dla gości atrakcja cieszyła się wielkim powodzeniem.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej zdjęć w albumie


„Jak to z Babcią i Dziadkiem było….”

Taki właśnie tytuł miała uroczystość przygotowana przez dzieci z PM Nr 6 w Mińsku Mazowieckim dla Babć i Dziadków oraz słuchaczy UTW. Niezwykłe, wielopokoleniowe spotkanie odbyło się 12.02.2018 r. w MSA w Mińsku Mazowieckim.

Dzieci z gr VI „Zuchy” zaprezentowały w zabawny sposób, scenki z życia Babć i Dziadków. Przenieśli ich do czasów kiedy byli w przedszkolu, szkole no i „…kiedy się poznali, zakochali i pobrali”.

W tym miejscu nie mogło zabraknąć także „Walca Mendelsona” w wersji na wiolonczelę w wykonaniu p. Katarzyny KACZYŃSKIEJ, a który wywołał łezkę w niejednym babcinym oku.  Były również wesołe piosenki oraz tańce „Poleczka”, „Cha cha”, „Walczyk dla Babci  i Dziadka” bo przecież muzyka łączy pokolenia a tańczyć lubią wszyscy. Całość dopełniły barwne stroje dzieci, które uszyła p. Bożena KOMOREK.

Uroczystość zakończyły życzenia te wyrecytowane, wyśpiewane i wystukane na „bum-rurkach” w rytm melodii „Szła dzieweczka do laseczka”.

Brawom nie było końca. Na zakończenie głos zabrała przedstawicielka UTW, która w ciepłych słowach podziękowała za piękny występ przygotowany przez przedszkolaki i panie Joannę ZALEWSKĄ, Bogusławę PROCZKA i Iwonę KRÓLAK.

Bogusława PROCZKA
Joanna ZALEWSKA

więcej zdjęć w albumie


„Pozytywnie zakręceni” w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku Mazowieckim

„Pozytywnie zakręceni”, to grupa teatralna działająca przy Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku mazowieckim, która skupia wokół siebie Rodziców i Nauczycieli, z pasją i zaangażowaniem przygotowujących przedstawienia dla dzieci.

Stało się już długoletnią tradycją, że spektakle te uświetniają różne uroczystości przedszkolne. Tak też było i tym razem. Dnia 21 grudnia odbyło się bożonarodzeniowe spotkanie całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości, a wśród nich ks. Kapelana, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor Miejskiej Szkoły Artystycznej. Było wspólne kolędowanie, modlitwa, dzielenie się opłatkiem. Część artystyczną rozpoczęły występy dzieci z grupy IV „Motyle”, które wierszami i „Zimowym tańcem” wprowadziły w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Głównym punktem tych uroczystości było przedstawienie pt. „Dostawcy świątecznych prezentów”. W zabawny sposób rodzice i nauczyciele z grupy teatralnej przybliżyli dzieciom tradycje bożonarodzeniowe z różnych państw europejskich.

Wielką atrakcją spektaklu było wykorzystanie dużych lalek teatralnych, które „grały” wraz z aktorami. Jak każda „wigilijna opowieść”, ta również poza humorem niosła ponadczasowe wartości. Ogromną rolę odegrała mama Misi – pani Urszula Brzost, pod której fachowym okiem powstało całe przedstawienie.

Dnia 9 stycznia 2018 roku „Pozytywnie zakręceni” pokazali swoje przedstawienie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

W przedstawieniu wzięli udział: Urszula Brzost , Anna Barżykowska, Sylwia Gryz, Jarosław Muzyka, Elwira i Janusz Pachacz, Katarzyna Wilkołazka, Dariusz Zalewski, Mirosław Zieliński, Magdalena Szabat, Monika Musiałkiewicz, Beata Antczak – Kołodzik.

Scenariusz i reżyseria – Urszula Brzost, oprawa muzyczna Katarzyna Kaczyńska, a nad całością czuwały: Bogusława Proczka, Anna Bembnowicz, Ewa Jaroszewicz.

Bogusława Proczka

więcej zdjęć w albumie

 


DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 23.11.2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 z uczestnikami Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku UTW w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci przedstawiły program artystyczny z okazji Dnia Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały: Teresa Wielmowiec, Katarzyna Janiec, Katarzyna Kaczyńska. Podczas występu dzieci zaprezentowały program o tematyce patriotycznej, grały na instrumentach perkusyjnych przy akompaniamencie pianina oraz tańczyły do utworu „Marsz Radeckiego”. Z zaangażowaniem recytowały wiersze opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” wraz z uczestnikami spotkania. Całej oprawie artystycznej towarzyszyła podniosła atmosfera pełna powagi, wzruszeń i dumy, że jesteśmy Polakami.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodkimi niespodziankami.

Katarzyna Janiec
Teresa Wielmowiec


KULINARNE  PODRÓŻE  PRZEDSZKOLAKÓW

W ramach realizowanego planu pracy „Kulinarne podróże małe i duże” w naszym przedszkolu, każdego miesiąca dzieci „odbywają podróż” do jednego z europejskich krajów. Zwiedziliśmy już Republikę Czeską, Włochy, Polskę. Każda podróż umożliwia dzieciom zdobywanie wiadomości o regionalnych potrawach, charakterystycznych budowlach, krajobrazach, zwyczajach, ciekawostkach przyrodniczych.

Kulinarne zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, dając dużo radości i satysfakcji ze zdobytej wiedzy i umiejętności. Degustacja wybranych potraw z krajów europejskich rozszerza walory smakowe naszych podopiecznych.

Katarzyna Janiec
Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie


„RODZIC  Z  PASJĄ”

Cyklicznie od kilku lat w naszym przedszkolu prowadzona jest akcja „Rodzic z Pasją”.
W ramach  akcji odbyło się spotkanie społeczności przedszkolnej  z tatą Jasia – Dariuszem Zalewskim. Dzieci brały udział w warsztatach lepienia pierogów. Obserwowały proces wyrabiania ciasta, a także każdy uczestnik warsztatów miał możliwość ulepienia własnego pieroga.

W grupie I „Krasnale” odbyło się również spotkanie z mamą Filipa – Wiolettą Wójcicką, która przygotowała i poprowadziła zajęcia edukacyjne związane z „Dniem  Pluszowego Misia” oraz „Dniem Kredki”. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, rozwijały i doskonaliły umiejętności plastyczne, integrowały się w społeczności dziecięcej.

Spotkania i warsztaty z udziałem rodziców cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.  

Katarzyna Janiec
Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie


ZUCHY  NA  WARSZTATACH  KULINARNYCH

Dnia 27 września dzieci z grupy VI „Zuchy” uczestniczyły warsztatach wypiekania pizzy w Pizzerii „Biesiadowo” w Mińsku Mazowieckim oraz zdobyły kwalifikacje Junior Pizzera.

Joanna  Zalewska

więcej zdjęć w albumie


OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA

Uchwałą Sejmu  RP z dnia 13 września 2013 dzień 20 września ustanowiono Ogólnopolskim  Dniem Przedszkolaka.

Tego dnia  w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek. Świętowanie rozpoczęliśmy od muzycznego wprowadzenia do radosnego nastroju w każdej z grup. Na sali gimnastycznej czekali artyści z przedstawieniem teatralnym „Pinokio” oraz tańce, zabawy przy muzyce i nawet deszcz nie przeszkodził  w podziwianiu baniek mydlanych.

Z pomalowanymi buziami i balonami pozwijanymi w rożne kształty przedszkolaki wspomnienia wspaniałej zabawy zabrały do domu.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej zdjęć w albumie