WYDARZENIA

ROK  SZKOLNY  2017/2018

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 23.11.2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 z uczestnikami Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku UTW w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci przedstawiły program artystyczny z okazji Dnia Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały: Teresa Wielmowiec, Katarzyna Janiec, Katarzyna Kaczyńska. Podczas występu dzieci zaprezentowały program o tematyce patriotycznej, grały na instrumentach perkusyjnych przy akompaniamencie pianina oraz tańczyły do utworu „Marsz Radeckiego”. Z zaangażowaniem recytowały wiersze opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” wraz z uczestnikami spotkania. Całej oprawie artystycznej towarzyszyła podniosła atmosfera pełna powagi, wzruszeń i dumy, że jesteśmy Polakami.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami oraz słodkimi niespodziankami.

Katarzyna Janiec

Teresa Wielmowiec


KULINARNE  PODRÓŻE  PRZEDSZKOLAKÓW

W ramach realizowanego planu pracy „Kulinarne podróże małe i duże” w naszym przedszkolu, każdego miesiąca dzieci „odbywają podróż” do jednego z europejskich krajów. Zwiedziliśmy już Republikę Czeską, Włochy, Polskę. Każda podróż umożliwia dzieciom zdobywanie wiadomości o regionalnych potrawach, charakterystycznych budowlach, krajobrazach, zwyczajach, ciekawostkach przyrodniczych.

Kulinarne zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem przedszkolaków, dając dużo radości i satysfakcji ze zdobytej wiedzy i umiejętności. Degustacja wybranych potraw z krajów europejskich rozszerza walory smakowe naszych podopiecznych.

Katarzyna Janiec

Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie


„RODZIC  Z  PASJĄ”

Cyklicznie od kilku lat w naszym przedszkolu prowadzona jest akcja „Rodzic z Pasją”.
W ramach  akcji odbyło się spotkanie społeczności przedszkolnej  z tatą Jasia – Dariuszem Zalewskim. Dzieci brały udział w warsztatach lepienia pierogów. Obserwowały proces wyrabiania ciasta, a także każdy uczestnik warsztatów miał możliwość ulepienia własnego pieroga.

W grupie I „Krasnale” odbyło się również spotkanie z mamą Filipa – Wiolettą Wójcicką, która przygotowała i poprowadziła zajęcia edukacyjne związane z „Dniem  Pluszowego Misia” oraz „Dniem Kredki”. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, rozwijały i doskonaliły umiejętności plastyczne, integrowały się w społeczności dziecięcej.

Spotkania i warsztaty z udziałem rodziców cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci.  

Katarzyna Janiec

Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie


ZUCHY  NA  WARSZTATACH  KULINARNYCH

Dnia 27 września dzieci z grupy VI „Zuchy” uczestniczyły warsztatach wypiekania pizzy w Pizzerii „Biesiadowo” w Mińsku Mazowieckim oraz zdobyły kwalifikacje Junior Pizzera.

Joanna  Zalewska

więcej zdjęć w albumie


OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA

Uchwałą Sejmu  RP z dnia 13 września 2013 dzień 20 września ustanowiono Ogólnopolskim  Dniem Przedszkolaka.

Tego dnia  w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek. Świętowanie rozpoczęliśmy od muzycznego wprowadzenia do radosnego nastroju w każdej z grup. Na sali gimnastycznej czekali artyści z przedstawieniem teatralnym „Pinokio” oraz tańce, zabawy przy muzyce i nawet deszcz nie przeszkodził  w podziwianiu baniek mydlanych.

Z pomalowanymi buziami i balonami pozwijanymi w rożne kształty przedszkolaki wspomnienia wspaniałej zabawy zabrały do domu.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej zdjęć w albumie