WYDARZENIA 2013/2014

DZIEŃ  DZIECKA

Pomimo nieba za chmurami i padających kropli deszczu, od samego poranka w naszym przedszkolu wszystkim dopisywały dobre humory.

Dzieci w grupach tańczyły, śpiewały, rozwiązywały zagadki i brały udział w konkursach. I chociaż deszczowa pogoda nie pozwoliła nam wyjść do ogrodu na czary z bańkami mydlanymi, to występ artystów Strefy Sztuk Rozmaitych z Siedlec rozbawił wszystkie przedszkolaki.

Kubuś, Pirat i Jurek Ogórek zabawiali dzieci występem satyrycznym oraz uczyli nowych piosenek. Przypomnieli przedszkolakom, że w życiu najważniejsza jest rodzina i przyjaciel. Zwrócili uwagę, że mamy wokół siebie koleżanki i kolegów, z którymi możemy bawić się w przedszkolu każdego dnia.

Mamy nadzieję, że dobry humor z jakim nas zostawili na długo zatrzyma ten Dzień Dziecka w naszej pamięci. Dziękujemy!

Beata Antczak – Kołodzik

IMG_3174 IMG_3175 IMG_3176 IMG_3177 IMG_3178 IMG_3179 IMG_3180 IMG_3181 IMG_3182 IMG_3183 IMG_3185 IMG_3187 IMG_3188 IMG_3193 IMG_3194 IMG_3195 IMG_3196 IMG_3197 IMG_3199 IMG_3201


POWITANIE  WIOSNY

21 marca 2014r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 6 powitały Wiosnę.

Zabawę rozpoczęła gr. IV przedstawieniem „Zielony Kapturek”. Były tańce ludowe w wykonaniu poszczególnych grup, a na zakończenie w kolorowym korowodzie dzieci odprowadziły „ Marzannę” na pocztę i wysłały ją w paczce do Pani Zimy.

Jednocześnie w ramach obchodów Światowego Dnia Wody w „Szósteczce” powstała rzeka życzeń jak mały przedszkolak i dorosły może dbać o czystość wód. Zabawę poprowadziła Pani Anna Bembnowicz.

Agnieszka Mazurek

 IMG_2333 IMG_2351 IMG_2354 IMG_2355 IMG_2359 IMG_2364 IMG_2368 IMG_2381 IMG_2400 IMG_2426 IMG_2436 IMG_2441


PRZYGODA  Z  KRZYWIKAMI  W  PM6

Dnia 21 października 2013 w Przedszkolu Miejskim Nr 6 odbyły się zajęcia warsztatowe z artystą plastykiem p. Krzysztofem Jagodzińskim.

Dzieci poznały nową technikę plastyczną wykorzystującą geometryczne krzywiki. Technika przedstawiona dzieciom przez Pana Krzysztofa pobudza wyobraźnię i rozwija twórcze myślenie. W organizacji i prowadzeniu warsztatów pomagała p. Joanna Janicka.

Marzeniem przedszkolaków jest wspólna wystawa z Panem Jagodzińskim.

Agnieszka Mazurek

 IMG_1855IMG_1818IMG_1857


ŚWIĘTO  DRZEWA

Już po raz kolejny w PM Nr 6 w Mińsku Mazowieckim obchodzone było „Święto Drzewa”. Dnia 10.10.2013 roku o godzinie 15.00 uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agnieszka MAZUREK, która przywitała przybyłych gości oraz całą społeczność przedszkolną.

Wśród zaproszonych gości znalazł się leśnik z Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki – pan Jacek WĄSOWSKI, który rozwiązywał z dziećmi zagadki nt drzew, wyjaśnił kilka zagadnień związanych z tematyką przyrodniczą i przekazał sadzonki drzew, które później dzieci posadziły na placu przedszkolnym oraz pan Jacek LEWKO, który przygotował prezentację pt. „Drzewa”

Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów był teatrzyk pt. „W Skrzatolandii – Zielonej Krainie” w wykonaniu Rodziców, którzy fantastycznie wcielili się w role: wróżki, króla, królowej, Skrzatolinki, leśnych skrzatów oraz kandydatów do ręki Skrzatolinki.

W pięknych strojach, które sami przygotowali z ogromnym poczuciem humoru przedstawili dzieciom ekologiczną bajkę, która choć w zabawny sposób, ale ukazywała zagrożenia dla drzew lasu i całej przyrody. Bajka odgrywana była w niezwykłej scenografii. Były to plakaty różnych drzew wykonane przez poszczególne grupy przedszkolne. Dzieci były zachwycone, kiedy mogły obejrzeć swoich rodziców w takich niecodziennych rolach a rodzice nie po raz pierwszy okazali swoje wielki serce. Teatrzyki w ich wykonaniu to już niemalże tradycja w naszym przedszkolu.

Wiosną 2013 roku rodzice przygotowali teatrzyk „Miś Gumimiś i dzieci na ekologicznej ścieżce”, który został nagrodzony pierwszym miejscem na Kulturomaniaku w Mrozach, w kategorii „AKTOR DOROSŁY”.

A oto nazwiska rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowaniu teatrzyku
„W Skrzatolandii – Zielonej Krainie”:

Arkadiusz ZERA, Małgorzata OSIŃSKA, Anna KULKA, Anna BARŻYKOWSKA, Dorota SOBOLEWSKA, Katarzyna WILKOŁAZKA, Monika ZIELIŃSKA, Marcin GNIADO, Michał ŚLUSARZ, Marek CHERUBIN, Marcin BLACHARSKI.

O piękną oprawę muzyczną bajki zadbała pani Paulina RZEWUSKA – KORYCIŃSKA.

Ewa Jaroszewicz

Bogusława Proczka

IMG_1726_2 IMG_1681 IMG_1676_2 IMG_1669


SPOTKANIE EKOLOGICZNE – ZIELONA WIEDZA

27 września 2013 roku w Przedszkolu Miejskim nr 6 odbyło się spotkanie ekologiczne pt: „ Zielona wiedza”, na którym gościły Panie z Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Przedszkolaki rozwiązując liczne quizy i zagadki wykazały się wielką wiedzą w zakresie ochrony środowiska. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz film edukacyjny pt: „ Śmieci mogą się przydać”, a celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom sposobu segregacji odpadów aby łatwiej i skuteczniej poddać je procesowi recyklingu, czyli nadać im „drugie życie”- wytwarzając nowe produkty użytku codziennego.

W ramach spotkania ekologicznego został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny „ Drugie życie śmieci – czyli zróbmy coś pożytecznego z niczego”, w którym zadaniem było skonstruowanie dowolnej pracy z różnych opakowań i odpadów. Najlepsze prace przekazano do kolejnego etapu, który organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „ Mazowsze”.

Spotkanie ekologiczne „Zielona wiedza” to jednocześnie początek naszej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, którą zamierzamy włączyć w działania okolicznościowe jak również uroczystości i akcje prowadzone na terenie placówki. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie owocna, a umiejętności i zdolności dzieci przez to rozwijane i poszerzane.

Serdecznie dziękujemy Paniom za przybycie do naszej placówki

Anna Kowalczyk

Teresa Wielmowiec

IMG_1637 IMG_1631 IMG_1622 IMG_1621 IMG_1614