WYDARZENIA 2015/2016

ROBIMY  ZDROWE  KANAPKI

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Mazowieckim podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”.                                                              

Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy razem zabrali się do pracy. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale.

Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki  własnoręcznie wykonane. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Teresa Wielmowiec

więcej  zdjęć  w  albumie

RODZIC  Z  PASJĄ

Dnia 22.04.2016 w  ramach akcji „Rodzic z pasją” zajęcia dla przedszkolaków przeprowadziła pani Ania Siek mama Wiktorii z grupy I „Krasnale”. Opowiedziała ona o swojej pasji, którą jest hodowla jaszczurek.                 

Dzieci były bardzo zainteresowane ciekawostkami z ich życia. Obserwowały jak pani Ania karmi je robakami. Odważnie brały jaszczurki na ręce i głaskały je. Spotkanie to było wspaniałą żywą lekcją przyrody, za którą bardzo dziękujemy.

Teresa Wielmowiec

więcej  zdjęć  w  albumie

TEATRALNIE ……W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 6

Dnia 15.04.2016  w PM Nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbyło się niezwykłe wydarzenie. Już po raz drugi w tym roku szkolnym a w historii przedszkola po raz 13 – ty Rodzice –Aktorzy przygotowali przedstawienie dla przedszkolaków .

Spektakl pt ,,O Sprytnej Joli i Brodatym Skrzacie” wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci. Historia chciwego króla, który został ukarany za złe zachowanie, choć opowiedziana w zabawny sposób, niosła mnóstwo wartości ponadczasowych. Przedstawienie , jak każda baśń, zakończyło się szczęśliwie a dobro zostało nagrodzone. Dzieci w wielkim skupieniu i pełne emocji śledziły losy bohaterów.

Największą frajdę miały te przedszkolaki, które w bajkowych postaciach rozpoznały swoich Rodziców. A byli to:

Pani. Katarzyna Wilkołazka

Pani. Monika Zielińska

Pani. Magdalena Szabat

Pani. Anna Barżykowska

Pani. Joanna Węglińska

Pani. Helena Sterczewska

Pan. Piotr Belniak

Pan. Michał Ślusarz

Pan. Jarosław Muzyka

Spektakl jak zawsze wyreżyserowały nauczycielki : Panie Ewa Jaroszewicz i Bogusława Proczka, a o oprawę muzyczną zadbała Pani. Paulina Rzewuska-Korycińska.

Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu Rodziców współpraca przynosi efekty i promuje placówkę w środowisku lokalnym.

 

Bogusława Proczka

SONY DSC


Wiosenno wielkanocne przebudzenie
SPOTKANIE WIELKANOCNE
-występ gr VI „Starszaki”

 

Odeszła zima, przybyła wiosna

Świąteczne dary światu przyniosła.

Przy wytwornym walcu zimę pożegnano

Na to pożegnanie Maskaradę grano.

Wiosna w strojnych szatach na scenę wkroczyła

Towarzyszył jej Vivaldi- była bardzo miła.

Zatańczyła pięknie czarując dokoła

Aby zbudzić przyrodę do życia od nowa.

Najpierw przy Poranku Edwarda Griega

Obudziła kwiaty i szumiące drzewa.

Potem przy utworach Piotra Czajkowskiego

Zatańczyły owady, ale nie dość tego

Mrówki grały pięknie na małych drewienkach

A motylki i pszczółki tańczyły w sukienkach.

Gdy „Tańca małych łabędzi” nuty rozbrzmiały

Wkroczyły na scenę i dumnie się prezentowały

Żółciutkie kaczątka z uniesioną głową

Bielutkie łabędzie- dumne- zgodnie z modą

Wokoło skakały dwa zajączki małe

Rozsiewając radość na przedszkole całe.

Gdy polana rozkwitła już na nowo cała

To wtedy przedszkolna orkiestra zagrała.

Utwór Taniec godzin wszystkim dobrze znany

Ale w stylu nowoczesnym przez dzieci zagrany

A drzewa i kwiaty szumiały radośnie

Machając listkami pięknej Pani wiośnie.

Potem przyszła pora na świąteczne życzenia

Zdrowia, szczęścia, spokoju i marzeń spełnienia.

Cała grupa pięknie wiersze wyrecytowała

Bo od dawna wiadomo, że to grupa wspaniała.

Monika Musiałkiewicz

więcej  zdjęć  w  albumie

WIGILIJNY  CZAS  I  SPOTKANIE  Z MIKOŁAJEM

W nastrój Świat Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkie dzieci, pracowników oraz zapraszanych gości grupa III „Pszczoły” przepięknymi Jasełkami. Przez chwilę przenieśliśmy się do  Stajenki, przy której śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a także podzieliliśmy się opłatkiem składając najserdeczniejsze życzenia.

W dobrych humorach przedszkolaki oglądały teatrzyk „Zimowy czas”, w trakcie którego rozległy się dzwoneczki i pojawił się tak wyczekiwany Mikołaj. I tym razem „niezwykły gość” pamiętał o wszystkich obdarowując dzieci prezentami .

Beata  Antczak – Kołodzik

więcej  zdjęć  w  albumie


ŚWIĄTECZNE  CZYTANIE  PRZY  CHOINCE

wizyta uczniów  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 w Mińsku Mazowieckim

18 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” – „Świąteczne czytanie przy choince” odwiedziła nasze przedszkole p. Renata Miszczak, mama Martynki z gr V, nauczycielka języka polskiego wraz ze swoimi uczniami  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. 

Nasi goście przeczytali dzieciom książki o tematyce bożonarodzeniowej, a przedszkolaki z wielkim zapałem słuchały przygotowanych propozycji. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały wręczając pamiątkowy dyplom. Wśród czytających uczniów znaleźli się absolwenci naszej placówki: Kasia, Ola i Rafał. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Anna Kowalczyk

więcej zdjęć w albumie

http://www.sp2.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=448:czytalismy-przedszkolakom&catid=54&Itemid=101


ZAJĘCIA OTWARTE U TRZYLATKÓW

W magicznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia odbyły się zajęcia otwarte w grupie I „Krasnale” oraz  II  „Biedronki”. 

Spotkania miały charakter świąteczny, ale również dawały rodzicom możliwość obserwacji dziecka na tle grupy. Ukazywały opanowanie wybranych umiejętności naszych najmłodszych przedszkolaków w ich pierwszym roku edukacyjnej przygody.

Rodzice byli nie tylko obserwatorami, ale brali czynny udział bawiąc się ze swoimi pociechami.

Beata  Antczak – Kołodzik

grupa  II  „Biedronki” – 15.12.

grupa  I  „Krasnale” – 18.12.

więcej  zdjęć  w  albumie


 

PORA  NA  POMIDORA

Nasze przedszkole przystąpiło do programu edukacyjnego „Pora na pomidora – w szkole i przedszkolu”. Celem tej kampanii jest kształtowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

W związku z tym 9 grudnia odbył się w naszym przedszkolu „Dzień pomidora”. Dzieci przyniosły na zajęcia różne gatunki pomidorów oraz podkreśliły kolor pomidorów – czerwony, koszulkami w tej barwie. Mogły spróbować smaku pomidora, sprawdzić miąższ i nasiona. Poznały zasady uprawy tego warzywa. Były również zabawy przy piosence „Pomidor” i teatrzyk do wiersza J. Brzechwy. Wspaniałą zabawą okazało się zrobienie soku pomidorowego, który smakował większości dzieci. Z pomocą pań kucharek dzieci przygotowywały również sos do pizzy i były zachwycone efektem swoich zmagań kulinarnych.

Jak się okazało kształtowanie zdrowych nawyków może być wspaniałą zabawą. Mamy nadzieję, że ta „warzywna przygoda” zachęci dzieci do spożywania sezonowych owoców i warzyw.

Joanna  Zalewska


MIKOŁAJKOWY DZIEŃ

4 grudnia 2015r. był wyjątkowym dniem w Przedszkolu Miejskim Nr 6.

Dzieci od rana czekały na wizytę Mikołaja.

W tym roku spotkanie z Mikołajem zorganizowali Rodzice

pod kierunkiem

Pani Ewy Jaroszewicz i Pani Bogusławy Proczki, Pani Pauliny Rzewuskiej-Korycińskiej.

Przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny „Grudniowy Gość”,

a Mikołaj rozdał wyczekiwane prezenty.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom – Aktorom:

Pani Katarzynie Wilkołazkiej

Panu Piotrowi Belniak

Pani Joannie Węglińskiej

Pani Annie Barżykowskiej

Panu Jarosławowi Muzyce

Pani Monice Zielińskiej

Pani Magdalenie Szabat

Panu Michałowi Ślusarz

Agnieszka Mazurek


BOŻONARODZENIOWE  INSPIRACJE

Czy może być lepsza okazja do integracji, niż wspólne śpiewanie, zabawa i praca nad świątecznymi ozdobami? Na bożonarodzeniowych zajęciach  w przedszkolu mieliśmy okazję gościć państwa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i rodziców Zosi i Adriana z grupy IV.  

Państwo z UTW gościli w grupie V i VI, gdzie przy dźwiękach kolęd i pastorałek wykonali z dziećmi łańcuchy na choinkę i świąteczne stroiki. Dzieci miały też okazję zobaczyć jak się kiedyś dawniej wykonywało potrawy z maku, które  same mogły spróbować.  

Na świątecznych warsztatach w przedszkolu w gr. IV Zuchy gościły panie Katarzyna Gisz – Tomala i Sylwia Bartczak, mamy Zosi i Adriana, które wspólnie z dziećmi wykonały świąteczne ozdoby. Dzieci miały możliwość wykorzystania różnorodnych materiałów takich jak nici, cekiny, koraliki, brokat, którymi ozdabiały styropianowe choineczki.

Dla dzieci była to doskonała zabawa i doskonalenie umiejętności manualnych. Wykonane przez dzieci stroiki i choinki zapewne znalazły swoje miejsca na wigilijnych stołach i cieszyły zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Za zaangażowanie i rozwijanie umiejętności dzieci serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Trzeciego Wieku oraz paniom Katarzynie Gisz – Tomala i Sylwii Bartczak.

Teresa  Wielmowiec

w grupie V i VI „Starszaki”

w  grupie  IV  „Zuchy”

 


11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2015 roku w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kształtując poczucie przynależności narodowej, pamięć tamtych historycznych dni dzieci z grupy IV „Zuchy” zaprezentowały patriotyczny program artystyczny. Deklamowały patriotyczne wiersze, w tym „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, którego treść jest nadal aktualna pomimo upływu lat.

W podniosłym nastroju przedszkolaki odśpiewały pieśni patriotyczne oraz „Hymn Narodowy”.

Nasz poranek patriotyczny pomaga dzieciom zrozumieć przynależność narodową. Buduje wzorce zachowania oraz właściwe reagowanie w sytuacjach, gdzie pojawiają się symbole narodowe (godło, hymn, barwy państwowe), które należy szanować.

Taka uroczystość uczy nas wszystkich jak być dobrym Polakiem, który nie zapomina o historii swego kraju.

Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie

.


„MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!”

Przedszkole Miejskie nr 6 jak co roku bierze udział w programie edukacyjnym dla dzieci „Mamo, tato, wolę wodę!”, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u przedszkolaków.

Troszcząc się o zdrowy rozwój najmłodszych dzieci mają nieograniczony dostęp do wody. W grupach odbywają się cykle zajęć edukacyjnych przybliżających zasady zdrowego żywienia poszerzone o wiedzę na temat roli wody w przyrodzie. Poprzez zabawę przedszkolaki odkrywają fascynujący świat wody, jej właściwości, zastosowanie i potrzebę oszczędzania.

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” zainicjowany został przez Żywiec Zdrój S.A., a jego partnerami merytorycznymi są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Beata Antczak – Kołodzik


 

RODZIC   Z   PASJĄ

W piątek 06.11. 2015 grupę III „Pszczoły” i IV „Zuchy” odwiedził prawdziwy fryzjer. W dodatku dobrze znany dzieciom, bo to tata Franka pan Marcin Ptak właściciel salonu fryzjerskiego „Salon u Marcina”.

Pan Marcin opowiedział dzieciom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer, zaprezentował przedszkolakom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury, fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom, prostowanie włosów, kręcenie loków, ozdabianie brokatem i dekoracyjnymi spinkami.

Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Ptak za przybycie i pokazanie dzieciom elementów pracy fryzjera.

Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie

 


ŚWIĘTO DRZEWA

„Święto Drzewa”, to program edukacyjny Klubu Gaja, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Od 2003 r. inauguracja akcji rozpoczyna się w październiku od sadzenia drzew.

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w programie. Pomysłodawczynią tegorocznej uroczystości była p. Katarzyna Janiec, która czuwała nad wszystkimi szczegółami.

W tym roku dzieci obejrzały opowieść o „Dwóch drzewach” inscenizowaną przez nauczycielki oraz film edukacyjny, którego bohater Skrzat Borówka pomagał przedszkolakom zrozumieć świat leśnej przyrody. Podarował dzieciom także bezcenny skarb drzew – nasionka, aby grupy mogły posadzić i pielęgnować swoje drzewka tj.: kasztanowiec, dąć, czy orzech.

„MALI PRZYJACIELE PRZYRODY” obiecali Skrzatowi Borówce, że będą dbać i szanować wszystkie drzewa, które są niezbędne, aby nasze środowisko było czyste i zdrowe.

Beata Antczak – Kołodzik

więcej zdjęć w albumie

.


BABCIA  Z  PASJĄ

Dnia 30.09.2015 grupa III Pszczoły i IV Zuchy miały przyjemność gościć babcię Agnieszki, panią Jolę Wiśnioch, która odnalazła swoją pasję dającej jej wiele radości w szydełkowaniu i haftowaniu. Mogliśmy podziwiać efekt wieloletniego zamiłowania pani Joli jako misternie wykonane przedmioty domowego rękodzieła takie jak: serwetki, obrusy, dywany, a nawet obrazy i ubranka dla lalek. Wszystko co tworzy pani Jola robi dla własnej satysfakcji i dla najbliższych. Dzieci miały okazję zobaczyć szydełkowe robótki a także pokaz podstawowych spotów.

Serdecznie dziękujemy pani Joli Wiśnioch za przybycie i pokazanie dzieciom wytworów swojej pasji.

Teresa Wielmowiec

więcej zdjęć w albumie

.


WIZYTA  RODZICA  W  PSZCZOŁACH

Dnia 18.09.2015r do gr III „ Pszczoły” i IV „ Zuchy” w ramach akcji „Poznajemy zawody rodziców” przyszedł pan policjant tata Mateuszka B. Pan Przemek odwiedził nas aby opowiedzieć dzieciom o swoim zawodzie i porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze, w przedszkolu oraz w domu.

Trzeba przyznać, że wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Niewątpliwie największą atrakcją był dla nas policyjny radiowóz. Każdy miał możliwość usiąść na chwilę za kierownicą pojazdu. Ponadto dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnych syren. Dzieci były zachwycone, a uśmiech nie schodził im z buźki. Na koniec naszego spotkania, dzieci otrzymały odblaskowe zawieszki, które czynią nas bardziej widocznymi.

Dzieci w ramach podziękowania za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie wręczyły panu pamiątkowy dyplom i własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów. Panu Przemkowi bardzo dziękujemy za wizytę w naszych grupach.

Anna Kowalczyk

p.Bazyl


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
tegoroczne święto odbywało się pod hasłem:

NAJWAŻNIEJSZE ŚWIĘTO MAŁEGO POLAKA?

WSZYSCY DOBRZE WIEMY, TO DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Dnia 19 września społeczność naszego przedszkola uczestniczyła w zabawach ruchowo- sportowych organizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolakom towarzyszył dobry humor oraz słoneczna pogoda. Zabawy wszystkim się podobały i dostarczyły nam emocji i wrażeń. Był to bardzo radosny dzień.

Jolanta Parol

więcej zdjęć w albumie

.


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

p.WIŚNIOCH_001

IMG_20150922_125030 IMG_20150922_125124

.