WYDARZENIA 2018/2019

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE STARSZAKÓW

Dnia 19.12.2018r. w Grupie Starszaków odbyły się Warsztaty Świąteczne z udziałem rodziców

i rodzeństwa. W tym dniu przedszkolaki wspólnie ze swoimi najbliższymi mogły wykonać karty świąteczne według własnego pomysłu.

więcej zdjęć w galerii


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W GRUPIE PSZCZÓŁ

Dnia 12.12.2018r. w ramach akcji „Rodzic z pasją” odbyły się Świąteczne Warsztaty zorganizowane przez mamę: Weroniki, Mikołaja oraz Mai.

 


WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKi W GRUPIE BIEDRONEK


KRASNALE I UDZIAŁ W PROJEKCIE

„POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE”


KRASNALE Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Dnia 14.12.2018r. grupa Krasnali wybrała się na wycieczkę na pocztę w celu wysłania do swoich najbliższych własnoręcznie wykonanych Kart Świątecznych.

 


ŚWIĄTECZNE OZDOBY W WYKONANIU KRASNALI

Dnia 17.12.2018r. grupa Krasnali własnoręcznie wykonywała Świąteczne Aniołki na choinkę.


KRASNALE I SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI Z EUROPY

Dnia 19.12.2018r. Grupa Krasnali spotkała się z wolontariuszami z Europy.


                                      WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBEK

Dnia 07.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty zdobienia bombek. Dzieci korzystając z pomocy osób prowadzących warsztaty oraz Pań z przedszkola ozdabiały swoje bombki według własnego pomysłu. Przedszkolaki wykazały się wspaniałą wyobraźnią i pomysłowością,a swoje własnoręcznie zdobione bombki zabrały ze sobą do domu.

więcej zdjęć w galerii


MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

 

6 grudnia- jak dobrze wiecie,
chodzę po świecie.
Dźwigam wór niezmordowanie
Każdy prezent dostanie.
A kiedy rozdam już prezenty
 Wrócę do nieba uśmiechnięty!

Dnia 06 .12. 2018r. w naszym przedszkolu prezenty dla wszystkich dzieci zostawił Mikołaj. Przedszkolaki w poszukiwaniu prezentów po śladach Mikołaja wraz z nauczycielami docierały do celu. 


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W GRUPIE KRASNALI


EBU – SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI Z EUROPY

Dnia 28.11.2018r. nasze przedszkole odwiedzili zagraniczni goście. Tego dnia dzieci mogły poznać ciekawostki na temat Korei Północnej. Poprzez wspólną zabawę przedszkolaki utrwalały oraz poznawały nowe słowa w języku angielskim.

więcej zdjęć w albumie


PORANEK PATRIOTYCZNY

DLA SŁUCHACZY UTW W MIEJSKIEJ SZKOLE ARTYSTYCZNEJ

Dnia 22.11.2018r. z okazji 100- lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbył się Poranek Patriotyczny przygotowany dla słuchaczy UTW przez grupę VI „Starszaki” oraz występ grupy teatralnej „Pozytywnie zakręceni”, która przygotowała przedstawienie pt. „Zaczarowane Kalosze”.

Malwina Piotrowska


PORANEK PATRIOTYCZNY

Dnia 15.11.2018r. z okazji 100- lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się Poranek Patriotyczny przygotowany przez grupę VI „Starszaki”. Tego wystąpiła również grupa teatralna „Pozytywnie zakręceni”, która przygotowała przedstawienie pt. „Zaczarowane Kalosze”.

Malwina Piotrowska

 

więcej zdjęć w albumie


GRUPA I KRASNALE

SADZENIE KROKUSÓW

 

REKORD DLA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9.11.2018r.  o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Rekord dla Niepodległości”. Wspólnie z naszymi gośćmi odśpiewaliśmy czterozwrotkowy Hymn Narodowy.

 

Malwina Piotrowska


MOBILNE PLANETARIUM

Dnia 05.11.2018r. nasze przedszkole odwiedziło mobilne planetarium. Przedszkolaki odbyły seans w mobilnym planetarium gdzie zabrano ich  w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz ten rozbudził dziecięcą wyobraźnię, zaspokoił ciekawość i dostarczył mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Po seansie w kopule dzieci odbyły interaktywne zajęcia warsztatowe.

Malwina Piotrowska

więcej zdjęć w albumie

 


Z WIZYTĄ W AMERYCE PÓŁNOCNEJ

Dnia 3.10.2018r. w grupie III „Pszczoły” odbyły się zabawy tematyczne pt. „Ameryka Północna – fauna i flora”. z udziałem mam naszych przedszkolaków. Grupa Pszczół gościła mamę: Filipa, Artura i Weroniki. Panie przygotowały ciekawe zajęcia i zabawy.

Malwina Piotrowska

 

więcej zdjęć w albumie


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów.

Dla nauczycieli mamy, najpiękniejszy bukiet słów…

 

Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela jest świętem wszystkich pedagogów, wychowawców i nauczycieli. W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu obchodziliśmy 11 października. To właśnie z tej okazji wszystkie grupy zaprezentowały swoje występy w ramach podziękowań dla nauczycieli naszego przedszkola. Przepiękne wiersze, piosenki i tańce były wspaniałą niespodzianką dla całego grona pedagogicznego.

 

Malwina Piotrowska

 

więcej zdjęć w albumie

 


WIZYTA ZUCHÓW W DOLINIE BOBRÓW

Dnia 09.10. w ramach współpracy z Uniwersytetem trzeciego wieku grupa VI została zaproszona do Doliny Bobrów na warsztaty. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały prace w tradycyjnym gospodarstwie wiejskim. Wraz z doświadczonymi gospodyniami przedszkolaki próbowały swoich sił w wyrabianiu i formowaniu ciasta na chleb, tworzyły również własnoręcznie masło oraz ser. Ponadto dowiedziały się  z jakich składników powstaje nabiał i chleb. Wszystkie przysmaki dzieci zabrały ze sobą do przedszkola aby mogły spróbować ich smaku.

 

Malwina Piotrowska

 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

 

Dzień Przedszkolaka uchwałą Sejmu RP z dnia 13 września 2013r. został ustanowiony na dzień 20 września. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętowaliśmy to, że są przedszkolakami. Na dzieci czekała moc atrakcji  i niespodzianek przygotowanych przez Panie nauczycielki oraz naszych gości. Wśród nich znalazły się między innymi gry, konkursy i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, czarodziejskie bańki mydlane oraz tańce. Całość imprezy odbywała się przy wesołej, skocznej muzyce. Po całym dniu niezapomnianych wrażeń dzieci zabierały ze sobą balony pozwijane w różne kształty.

 

Malwina Piotrowska