WYDARZENIA 2018/2019

Z WIZYTĄ W AMERYCE PÓŁNOCNEJ

Dnia 3.10.2018r. w grupie III „Pszczoły” odbyły się zabawy tematyczne pt. „Ameryka Północna – fauna i flora”. z udziałem mam naszych przedszkolaków. Grupa Pszczół gościła mamę: Filipa, Artura i Weroniki. Panie przygotowały ciekawe zajęcia i zabawy.

Malwina Piotrowska

 

więcej zdjęć w albumie


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów.

Dla nauczycieli mamy, najpiękniejszy bukiet słów…

 

Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela jest świętem wszystkich pedagogów, wychowawców i nauczycieli. W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu obchodziliśmy 11 października. To właśnie z tej okazji wszystkie grupy zaprezentowały swoje występy w ramach podziękowań dla nauczycieli naszego przedszkola. Przepiękne wiersze, piosenki i tańce były wspaniałą niespodzianką dla całego grona pedagogicznego.

 

Malwina Piotrowska

 

więcej zdjęć w albumie

 


WIZYTA ZUCHÓW W DOLINIE BOBRÓW

 

Dnia 09.10. w ramach współpracy z Uniwersytetem trzeciego wieku grupa VI została zaproszona do Doliny Bobrów na warsztaty. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały prace w tradycyjnym gospodarstwie wiejskim. Wraz z doświadczonymi gospodyniami przedszkolaki próbowały swoich sił w wyrabianiu i formowaniu ciasta na chleb, tworzyły również własnoręcznie masło oraz ser. Ponadto dowiedziały się  z jakich składników powstaje nabiał i chleb. Wszystkie przysmaki dzieci zabrały ze sobą do przedszkola aby mogły spróbować ich smaku.

 

Malwina Piotrowska

 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

 

Dzień Przedszkolaka uchwałą Sejmu RP z dnia 13 września 2013r. został ustanowiony na dzień 20 września. W tym dniu wspólnie z dziećmi w szczególny sposób świętowaliśmy to, że są przedszkolakami. Na dzieci czekała moc atrakcji  i niespodzianek przygotowanych przez Panie nauczycielki oraz naszych gości. Wśród nich znalazły się między innymi gry, konkursy i zabawy integracyjne, malowanie twarzy, czarodziejskie bańki mydlane oraz tańce. Całość imprezy odbywała się przy wesołej, skocznej muzyce. Po całym dniu niezapomnianych wrażeń dzieci zabierały ze sobą balony pozwijane w różne kształty.

 

Malwina Piotrowska